image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Implantoloģija

Implantoloģija – efektīvākā mūsdienu zobārstniecības metode zaudētu zobu atjaunošanā!

Zobu implanti ir labākais ilgtermiņa risinājums neatgriezeniski bojāta zoba saknes aizvietošanai, ko izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē. Implantoloģija ir drošs un mūsdienīgs veids, kā atjaunot vienu vai vairākus zaudētus zobus, kā arī balstīt izņemamu vai neizņemamu pilnas zobu rindas protēzi. Tā ir viena no uzticamākajām ārstēšanas metodēm medicīnā, kas nodrošina veiksmīgu rezultātu 96-100% gadījumu. 

Kas ir zoba implants?  Zoba implants ir no titāna, cirkonija vai šo materiālu sakausējuma izgatavota skrūvīte, kas ķirurģiski ievietota žokļa kaulā un pie kuras tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis. Pateicoties zobu implantiem, zobi var tik restaurēti, nebojājot blakus esošos veselos zobus, jo implantācijas procedūra nepieprasa blakus zobu slīpēšanu, lai uz tiem balstītu kronīti. Zobu implants izskatās kā dabisks zobs, ļaujot košļāt un runāt tāpat kā pirms zoba zaudēšanas. Mūsu klīnikas speciālisti strādā ar dažāda veida implantiem un katram klientam piemeklē atbilstošāko implantācijas risinājumu.

Zaudēta zoba atjaunošana ir ārkārtīgi svarīga!

Nereti cilvēki domā, bez viena zoba jau var iztikt, bet patiesībā, pēc iespējas ātrāka zaudēta zoba atjaunošana ir vitāli nepieciešama skaista smaida, pareiza sakodiena un labas veselības saglabāšanā. Pat viena zoba zaudēšana var izraisīt nelabvēlīgas izmaiņas un veselības problēmas.

Atliekot ārstēšanu: 

  • žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāk izzust, kā rezultātā var mainīties sejas forma. Zaudējot vairākus zobus, seja deformējas, vaigi ieliecas, lūpu kaktiņi nošļūk, grumbas padziļinās, zods izvirzās uz priekšu un rezultātā cilvēks izskatās vecāks.
  • blakus esošie zobi zaudē atbalstu un sāk sagāzties uz zaudētā zoba tukšo vietu.
  • mainās sakodiens un tiek traucētas košļāšanas funkcijas, kas ilgtermiņā var izraisīt gremošanas traucējumus un galvassāpes.
  • palielinās iespēja, ka nākotnē būs nepieciešama mākslīgā kaula pieaudzēšana.

Izvēloties zobu implantus zaudētu zobu atjaunošanai: 

  • Tiek saglabāti veselie zobi, jo implantam nav vajadzīgs papildu atbalsts, kura dēļ jāslīpē blakus zobi.
  • Pateicoties vienmērīgi sadalītai slodzei un nepārtrauktam muskuļu darbam, žokļa kauls tiek pasargāts no noārdīšanās, un sejas forma nenoveco pirms laika.
  • Nav diskomforta sajūtas ēdot, sarunājoties vai smaidot, jo implants līdzinās dabiskam zobam. 

Četri soļi ceļā uz viena vai vairāku zaudētu zobu atjaunošanu

  1. Izmeklēšana un ārsta konsultācija

Konsultācijas laikā zobārsts izmeklē pacientu, noskaidro pacienta vēlmes, slimības vēsturi, veic rentgena uzņēmumu, izstrādā ārstēšanas plānu un nosaka ārstēšanas uzsākšanas datumu.  

  1. Implantācijas procedūra

Implantācijas procedūra tiek veikta divos etapos. Pirmajā etapā žokļa kaulā tiek izveidota atvere, kurā ievieto atbilstoša lieluma implanta skrūvi. Tālāk implantu un pārklāj ar mīkstajiem audiem, kas pasargās implanta saskari ar mutes dobumu, nodrošinot brūces sadzīšanu. Implantu iespējams ievieto arī izmantojot lāzeru – šī procedūra mazāk traumē žokļa kaulu un smaganu audus, veicinot mīksto audu veiksmīgu sadzišanu un infekcijas prevenciju. Pacientiem, kuri ārstējas no hroniskām saslimšanām, lietojot noteiktus medikamentus, kā asins šķidrinošas zāles, lāzera izmantošana mazina medicīniskus riskus un atvieglo pēcoperācijas periodu. 

Pirmais zobu implantācija etaps vidēji ilgst tikai 60-90 minūtes. Pati procedūra ir nesāpīga un pietiek ar vietējo anestēziju. Pēc implantācijas ārsts var nozīmēt īsu antibiotiku kursu un iespējams īslaicīgs piepampums un nelielas sāpes operācijas vietā.

Dažreiz implantus var ieskrūvēt uzreiz pēc zoba izraušanas – to sauc par tūlītēju implantāciju. Retos gadījumos uzreiz iespējams uzlikt arī pagaidu kronīti. Šīs operācijas iespējamība ir atkarīga no pacienta individuālā mutes veselības stāvokļa un šādas metodes piemērotību izvērtē ārsts. Arvien biežāk operācijās papildus tiek izmantota arī implantu pozicionēšanas kape jeb ķirurģiskais gids, kas ļauj precīzāk saplānot implanta pozīciju un operāciju veikt ātrāk.

  1. Dzīšana un smaganas formēšana

Implanta vieta sadzīst 4-12 nedēļās, bet šuves tiek izņemtas jau pēc nedēļas. Ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, zobārsts izvērtē, cik ilgu laiku nepieciešams atvēlēt dzīšanas posmam. Nepietiekama žokļa kaula apjoma gadījumā var tikt veikta arī kaula pieaudzēšanas procedūra. Līdzīgi kā implantācija, tā tiek veikta ātri un nesāpīgi, nereti vienlaicīgi ar implantāciju. Kaula pieaudzēšanas gadījumā dzīšana ilgst 6-9 mēnešus. 

Pēc implanta integrēšanās, otrajā implantācijas etapā tiek noņemta gļotāda virs implanta un ievietota dzīšanas-smaganu formēšanas skrūve – zobārsts implanta vietā smaganā veic mazu iegriezumu un tajā ievieto dzīšanas skrūvi, kas nodrošina atbilstošo smaganu audu veidošanos un formēšanos, lai uzsāktu protezēšanas etapu. 

  1. Jauna zoba kronīša piestiprināšana

Implantam ieaugot, tiek veikta implanta protezēšana ar kronīti. Atkarībā no izvēlētās ārstēšanas metodes pacientam var tikt piedāvāts uzlikt pagaidu kroni vai gaidīt pastāvīgo kroni. Zobu kronīša izgatavošanai tiek noņemti zobu nospiedumu, veikti mērījumi un izveidots smaganu profils.  Kronīšus uz implantiem izgatavo zobu tehniķis un atkarībā no izvēlētā materiāla (plastmasa, metāls, keramika, stikla keramika, cirkonija keramika), ražošanas tehnoloģijas un tehniķa meistarības atkarīgs kronīša estētiskais izskats, kalpošanas laiks un izmaksas.

Implantu kopšana un aprūpe

Lai zobu implanti kalpotu visu mūžu, par tiem jārūpējas gluži kā par dabīgajiem zobiem. Tiem nepieciešama regulāra kopšana, vizītes pie zobārsta un higiēnista. Efektīva implantu aprūpe, aplikuma kontrole un regulāras profilaktiskās pārbaudes  ir kritiski svarīgas, lai saglabātu smaganu piesaisti protēzei un nodrošinātu bioloģisko audu veselību un hermetizāciju. Mūsu klīnikā pieejama pilna mutes dobuma higiēna pacientiem ar zobu implantiem. Vizītes laikā mūsu higiēnisti izmanto īpašas metodes un instrumentus, kas nedojā zobu implantus un informē pacientus par atbilstošāko mutes dobuma higiēnas līdzekļu un tehniku izmantošanu zobu implantu aprūpei mājās apstākļos.

Zobu implantu izmaksas

Ārstēšanas kopējās izmaksas ir atkarīgas no izvēlēto implantu un kroņu veida,  skaita un ievietošanas procedūras. Precīzas zobu implantācijas izmaksas iespējams uzzināt piesakoties konsultācijai pie mūsu speciālistiem.