image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Zobu higiēna

Profesionāla mutes dobuma higiēna ir svarīga slimību profilaksei un zobu uzturēšanai vislabākajā estētiskajā formā. Regulāra profesionālā higiēna palīdz arī izvairīties no bīstamām mutes dobuma slimībām un pasargās zobus no izkrišanas.

Zobu higiēna var palīdzēt novērst iekaisumu, sliktu elpu, smaganu asiņošanu un zobu jutīgumu. Profesionālās higiēnas procedūras laikā mūsu speciālisti jums izvēlēsies arī individuālus mutes higiēnas līdzekļus, sniegs ieteikumus par pareizu zobu tīrīšanu un kopšanu.

Viens no galvenajiem zobu bojāšanās un citu zobu slimību cēloņiem ir zobu plāksne, kas uzkrājas mutē. Arī tajā esošie mikroorganismi negatīvi ietekmē vispārējo veselību. Profesionālā higiēna pasargās jūs no mutes dobuma un zobu slimību rašanās, uzlabos jūsu smaida estētisko izskatu un saglabās tā skaistumu daudzus gadus!

Profesionālās higiēnas procedūras klīnikā ERA ESTHETIC DENTAL veic pieredzējuši zobārsti un higiēnisti. Procedūras laikā tiek noņemts zobakmens, notīrīta mīksta un pigmentēta plāksne, tiek pulētas zobu un plombu virsmas.

 

Kā notiek higiēnas procedūra

Kad nonākat pie profesionāla zobārsta vai higiēnista zobu higiēnas jomā, priekšā ir vairāki soļi.

  1. Zobu virsmas attīrīšana no cietas aplikuma. Šajā posmā tiek izmantota lāzera tehnoloģija, ultraskaņas vai soda strūkla un rokas instrumenti. Instrumentu izvēle ir atkarīga no jūsu zobu jutīguma un noņemamā akmeņu daudzuma. Noteikti brīdiniet savu higiēnistu, ja jums ir jutīgi zobi vai smaganas, lai procedūra būtu pēc iespējas ērtāka.\
  2. Plāksnes noņemšana zem smaganām. Pēc tam, kad cietā plāksne ir noņemta no zobiem, tā ir jātīra zem smaganas. Šajā posmā tiek izmantoti lāzera, ultraskaņas un rokas instrumenti.
  3. Mīkstās plāksnes noņemšana. Kad mutes dobumā nav zobakmens, varat sākt noņemt mīksto aplikumu. Šim nolūkam tiek izmantotas pastas ar dažādu abrazivitātes pakāpi, tās izvēlas atkarībā no zobu individuālajām īpašībām un stāvokļa. Jāpatur prātā, ka smēķētājiem ir piemērota abrazīvāka pasta, un, ja cilvēkam ir jutīgi zobi vai mutes dobuma slimības, tad tiks izmantota maigāka, maigāka pasta.
  4. Starpzobu telpas tīrīšana. Tā kā starp zobiem uzkrājas pārtikas atliekas un nav iespējams noņemt visu aplikumu ar parasto zobu suku, nepieciešama īpaša starpzobu telpas tīrīšana. Šim nolūkam higiēnists izmanto metāla lentes, zobu diegu un starpzobu otas.
  5. Zobu pulēšana ar pastu. Pulēšanas pasta palīdz redzēt zobu pašreizējo stāvokli, un dažreiz higiēnas laikā zobus nepieciešams pulēt vairākas reizes. Higiēnists ar speciālu suku uzklās pastu un pulēs zobus. Pasta sārmaina iedarbība aizsargā pret kariesu un samazina smaganu slimību iespējamību. Mīksta sastāva dēļ pasta nesaskrāpē zobu virsmu. Pēc procedūras zobi kļūst gaišāki un iegūst dabisku baltumu.
  6. Fluoru saturoša sastāva pielietošana. Pēc tam, kad zobi ir notīrīti un pulēti, 2–4 minūtes tiem tiek uzklāts fluora sastāvs. Tas stiprinās zobu emalju, padarīs zobus mazāk jutīgus un novērsīs kariesu.
  7. Ieteikumi zobu kopšanai. Procedūras beigās higiēnists noteikti pastāstīs par ieradumiem, kurus vēlams apgūt, lai būtu veseli un skaisti zobi. Speciālists parādīs pareizo zobu tīrīšanas paņēmienu ar zobu diegu un suku. Lai gan šie instrumenti ir plaši pazīstami, tie jāizmanto pareizi, lai nesabojātu zobus un smaganas.

Profesionālās mutes higiēnas nozīme

Plāksnē esošie mikroorganismi veicina tādu slimību attīstību kā zobu bojāšanās, gingivīts un periodontīts. Turklāt nenoņemtā mīkstā plāksne tiek mineralizēta, veidojot zobakmeni, kas traucē dabisku mutes attīrīšanu, aiztur baktērijas un noved pie citu mutes dobuma slimību, tostarp smaganu un periodonta audu iekaisuma, emaljas demineralizācijas, kas izpaužas arī kā slikta elpa.
Profesionāla mutes higiēna pasargās jūs no visām šīm nepatikšanām un slimībām. Arī šī procedūra palīdzēs saglabāt zobus estētiski pievilcīgākā formā, pasargās no zobu krāsas maiņas un, ja nepieciešams, sagatavosies citām procedūrām.

Cik bieži jāveic profesionālā higiēna?

Neatkarīgi no mutes dobuma stāvokļa, ieteicams reizi pusgadā apmeklēt zobu higiēnistu.
Dažos gadījumos – ja ir tendence uzkrāt aplikumu, ar hroniskām slimībām, smēķējot vai valkājot neizņemamus ortodontiskos aparātus, ieteicams veikt zobu higiēnu biežāk – ik pēc 2-4 mēnešiem.
Mūsu profesionālās mutes higiēnas klīnikā tiek izmantotas vismodernākās tehnoloģijas, ultraskaņa un lāzers