image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Digitālie radiografiskie izmeklējumi

Strādājot ar katru pacientu, mēs vēlamies sasniegt vislabākos ārstēšanas rezultātus. Bet kvalitatīva ārstēšana sākas ar kvalitatīviem izmeklējumiem. Tāpēc mūsu klīnikas aprīkošanā ar diagnostikas iekārtām ir ievēroti augstākie tehnoloģiju pasaules standarti un maksimālas pacientu drošības prasības.

Pateicoties mūsu datoriekārtu un radioloģiskā aprīkojuma diagnostikas iespējām, mūsu komanda nekavējoties veic visus nepieciešamos izmeklējumus, saņemot pacientu digitālās radiogrāfijas, kas paātrina ārstēšanas procesu. Tehnoloģijas palīdz mums diagnosticēt pacientus visās trīs dimensijās, kas savukārt ļauj pārskatāmāk prognozēt rezultātus vēl pirms ārstēšanas uzsākšanas.

Klīnikā ERA ESTHETIC DENTAL pacientu izmeklējumiem nodrošinātas inovatīvākās tehnoloģijas. Mikroskopi, retngeni, panorāmas 3D attēlveidošanas sistēma un cits aprīkojums – tas viss ir domāts nolūkam, lai palīdzētu mūsu ārstiem veikt visus nepieciešamos izmeklējumus uz vietas, bet mūsu pacientiem – taupīt laiku un sagaidīt zobu ārstēšanas programmu ar maksimālo komfortu.

Jaunāko tehnoloģiju ienākšana zobārstniecības laukā ir pavērusi ārstiem plašas iespējas. Pateicoties zinātnes atklājumiem, mūsdienīgās ārstēšanas un izmeklēšanas metodes ļauj pacientiem saņemt mutes dobuma aprūpi ātri un bez sāpēm. Diagnostiskajās ierīcēs izmantotās tehnoloģijas tiek izstrādātas, tā lai izmeklējumus zobārstniecībā padarītu arvien drošākus un ērtākus.

Tāpēc, tāpat kā visas inovatīvas klīnikas, ERA ESTHETIC DENTAL pacientu diagnostikā izmanto augsto tehnoloģiju digitālās rentgena iekārtas.

Digitālie radiogrāfiskie izmeklējumi zobārstniecībā

Digitālās radiogrāfijas fizikālais process ir līdzīgs tradicionālajiem zobu rentgena izmeklējumiem, kuros tiek izmantota rentgena filma. Izmantojot gan tradicionālo metodi, gan digitālo radiogrāfiju, zobārsts ievieto mutes dobumā sensoru, lai iegūtu nepieciešamo anatomisko veidojumu (zobu, saknes u.c.) attēlu. Taču šeit arī līdzības starp parasto un digitālo zobu radiogrāfisko izmeklējumu beidzas. Digitālais sensors ir elektronisks un savienots ar datoru. Iegūstot attēlu, tas tiek projicēts uz ekrāna, kur zobārsts to var nekavējoši izvērtēt.

Digitālās zobu radiogrāfijas priekšrocības

1. Mazāks starojums

Digitālajā radiogrāfijā izmantotais aprīkojums zobārstniecības pacientus pakļauj daudz mazākam starojumam. Digitālā radiogrāfijā izmanto līdz 90 procentiem mazāk starojuma nekā filmas rentgenstari. Kaut arī tradicionālajos zobārstniecības izmeklējumos izmantotais starojums ir salīdzinoši neliels, digitālā radiogrāfija ir lieliska iespēja tiem pacientiem, kuriem regulāri jāveic izmeklējumi vai tiem, kurus īpaši satrauc nevēlamais starojums.

2. Ātrums

Izmantojot zobārstniecības izmeklējumu tradicionālos rentgenstarus, ir jāgaida, kamēr tiek attīstīta filma. Izmantojot digitālo radiogrāfiju, sensors gandrīz uzreiz attīsta attēlu un projicē to uz datora ekrāna tieši jūsu acu priekšā.

3. Augstākas kvalitātes attēli 

Tradicionālo filmu izmērs var apgrūtināt izmeklējuma novērtēšanu , Savukārt, digitālā radiogrāfija dod iespēju ekrānā redzamo attēlu palielināt, lai precīzāk analizētu audu struktūru. Attēla spilgtumu, kontrastu un krāsu var pielāgot tā, lai zobārsts spētu saskatīt vissīkākās detaļas. Ja, nepieciešama izmeklējuma cietā kopija, digitālos attēlus var arī izdrukāt.

4. Izmeklējumu pārsūtīšana 

Digitālos attēlus var nosūtīt speciālistam pa e-pastu tūlītējai pārskatīšanai. Digitālie izmeklējumi ietaupa izdevumus un laiku, kas vajadzīgs, lai kopētu failus un nosūtītu tos citam zobārstam, tā atvieglojot izmeklējumu pārsūtīšanu vai otrā atzinuma iegūšanu. Tā kā arvien vairāk klīniku izmanto elektroniskās pacientu kartes, datorizētā sistēma pilnībā novērš nepieciešamību pēc atkārtotiem izmeklējumiem.

5. Videi draudzīgi 

Izmantojot digitālo radiogrāfiju, filmu veidošanā neizmanto ķimikālijas un nav jāuzglabā tūkstošiem filmiņu.

Datora (digitālā) tomogrāfija

Datortomogrāfija apvieno klasisko rentgena tehnoloģiju ar datorsistēmu, kas apstrādā informāciju. Tiek izmantota tehnoloģija, kas dod iespēju uzņemt simtiem jūsu galvas attēlu. Pēc tam datorprogrammas tos nolasa, interpretē un pamatojoties uz šiem attēliem, veido pat virtuālos modeļus.

Datortomogrāfija mūsu klīnikā ierasto divdimensiju attēlu vietā ļauj izveidot trīsdimensiju modeļus. Klīnikas zobārsts var aplūkot katru Jūsu zobu no jebkura leņķa – pat nofotografēt zoba šķērsgriezumu, lai ieskatītos tā struktūras iekšpusē.

Līdzās zobu implantoloģijai datortomogrāfija sniedz informāciju:

  • Plānojot ortodontisko ārstēšanu;
  • Novērtējot deniņu-augšžokļa locītavas bojājumus;
  • Diagnosticējot žokļu audzējus;
  • Nosakot patoloģisku izaugumu klātbūtni;
  • Diagnosticējot periodonta slimību;
  • Novērtējot pacientus, kuri pakļauti traumai/ām;
  • Plānojot miega apnojas ārstēšanau.

3-D rentgens

3-D attēlveidošanas sistēma ir pilnīgi jauna diagnostisko izmeklējumu dimensija. Tā ir vismodernākā zobārstniecības tehnoloģija, kas nodrošina augstākās kvalitātes attēlus, ar vienu no zemākajām iespējamām starojuma devām. Zobārsts var izmantot diagnostisko informāciju, lai noteiktu, vai pastāv noteiktas problēmas, piemēram, dobumi, patoloģiski izaugumi, sinusa problēmas, miega apnoja vai nervu bojājumi – apstākļi, kas nav skaidri saskatāmi tradicionālajā divdimensiju attēlā.

Trīsdimensiju attēlveidošanas iespējas nozīmē precīzākas, dabiskāka izskata zobu restaurācijas iespējas.

3-D attēlveidošanas sistēma dod iespēju izmērīt kaulu blīvumu, kas ir svarīgi zobu implantu ievietošanai. Lai noteiktu, vai esat piemērots zobu implantu kandidāts, zobārstam jānovērtē jūsu žokļa kaula biezums un kvalitāte. Izmantojot trīsdimensiju skenēšanu, zobārsts var izmērīt arī kaulu struktūras biezumu, lai noteiktu, kāda izmēra zobu implanti ir piemēroti jūsu klīniskajai situācijai. Jo vairāk informācijas zobārstam, jo labāk pacients jutīsies un zobu implanti izskatīsies!

Kā darbojas 3-D rentgens?

Izmēklējuma laikā uz panorāmas 3-D retngena pacientam mierīgi jāstāv apmēram 14 sekundes, kamēr ierīce uzņem apmēram 200 attēlus. Pēc tam datoriem nepieciešamas apmēram 2-3 minūtes, lai rekonstruētu datus, kas zobārstam nodrošinās augstas izšķirtspējas attēlus un jums – veiksmīgu ārstēšanas rezultātu!