image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Lāzeru zobārstniecība

Lāzeru zobārstniecība

Pakalpojums
Cena, EUR

Lāzeru tehnoloģijas pavēra jaunu lappusi mūsdienu zobārstniecībā. Ar inovatīvām lāzersistēmām šodien iespējams efektīvi un bez sāpēm ārstēt gan cietus, gan mīkstos audus. Pēdējās paaudzes lāzeri pieredzējušo zobārstu rokās novērš kariesa bojājumus bez anestēzijas, ar augstu precizitāti ārstē sakņu kanālus, neķirurģiski noņem zobakmeni un novērš smaganu slimību izraisītās zobu zaudēšanu bez skalpeļa.

Klīniskie pētījumi un pasaules medicīnas prakse ir pierādījuši, ka mūsdienu lāzeri ne vien nodrošina pacientiem lielāku komfortu, bet arī efektīvāk darbojas zobārstniecības praksē. Lāzera selektīva iedarbība uz audiem, aizsardzība pret sāpēm, lāzera sterilizējošās īpašības, gaismas stara bezkontakta darbība, iespēja izvairīties no ķirurģiskās iejaukšanās – visas šīs īpašības ievērojami uzlabo zobārstniecības procedūru kvalitāti.

Klīnikā ERA ESTHETIC DENTAL Jūs sagaida jaunās paaudzes lāzertehnoloģijas, kas nodrošinās Jums maksimāli efektīvu un komfortablu zobu un smaganu ārstēšanu, drošas ārstnieciskas un estētiskās procedūras.

Lāzeru zobārstniecības priekšrocības

 • Kariesa ārstēšana bez sāpēm un urbšanas
 • Saudzīga un ātra zobu balināšana
 • Komfortabla mutes dobuma higiēnu
 • Augsti efektīva un precīza zobu kanālu ārstēšana
 • Smaganu slimību izraisītās zobu zaudēšanas novēršana bez skalpeļa
 • Bezkontakta ārstēšana nodrošina ievērojami augstāku aizsardzību pret elpceļu infekciju, tai skaitā COVID-19, izplatību

Kā strādā lāzers zobārstniecībā?

Izmantojot lāzeru tiek iegūts ļoti precīzs koncentrētas lāzera enerģijas stars, kas ārstē dažādas, ar mutes veselību saistītas, problēmas. Lāzers vienlaikus sterilizē un koagulē asinsvadus, tādējādi samazinot infekcijas iespēju. Lāzerus zobārstniecībā izmanto arī ķirurģiskām procedūrām, piemēram, kā griešanas instrumentu, audu iztvaicētāju. Tas nozīmē, ka tas izkausē audus, ar kuriem saskaras.

Lāzers padara par realitāti zobu ārstēšanu bez sāpēm un anestēzijas!

Lāzera izmantošana urbja vai skalpeļa vietā ievērojami samazina sāpes procedūras laikā. Atkarībā no nepieciešamības un sāpju tolerances anestēzija bieži vien nemaz nav nepieciešama!

Jaunākās paaudzes lāzeri mūsu klīnikā nodrošina:

 • Inficēto zoba audu izņemšanu
 • Smaganu slimību ārstēšanu (kariesa ārstēšanu)
 • Sakņu kanālu ārstēšanu
 • Zobu kroņa pagarināšanu
 • Mīksto audu ātru un nesāpīgu ārstēšanu
 • Ķirurģisko šuvju aizvietošanu
 • Smaganu ķirurģiskās manipulācijas bez šuvēm
 • Smaida korekciju
 • Zobu abscesu ārstēšanu
 • Zobu balināšanu
 • Kompozīta restaurāciju

Lāzeru pielietošana un priekšrocības zobārstniecībā

Lāzerzobārstniecība ievērojami uzlabo ārstēšanas rezultātus un prognozi zobiem ar dziļu kariesa bojājumu. Arī pēcārstēšanās diskomforts tiek ievērojami samazināts, pielietojot zobārstniecības procedūrā lāzeru.

Kosmētiskā lāzera zobārstniecība ir lielisks risinājums pacientiem, kuri vēlas ātri un ekonomiski atsvaidzināt smaidus. Izmantojot kosmētisko lāzeru metodi, zobārsts var izbalināt zobus līdz astoņiem toņiem gaišākus, tikai stundas laikā! Kosmētiskā lāzeru zobārstniecība ir ideāli piemērota arī pacientiem, kuriem nepieciešama minimāli invazīva estētiskā zobu atjaunošana ar kompozītmateriāliem vai venīriem.

Sakņu kanālu ārstēšana ar lāzeru

Izmantojot jaunākās lāzeru tehnoloģijas ( Fotona’s SSP and SWEEPS) zobu kanālu ārstēšanas procedūra ir minimāli invazīva un ievērojami ātrāka ( līdz pat 10 reizēm). Un galvenais – anatomiski sarežģītu sakņu kanālu sistēmu tīrīšana un dezinfekcija ar lāzeru ir ievērojami efektīvāka un prognozējamāka.

Veicot zoba kanālu sistēmas skalošanu ar šķīdumiem, kur Er: YAG lāzers rada siltumu neizdalošus, foto akustiskos viļņus, īpaši īsu impulsu (pulsa viļņu) veidā ( fotonu izraisīta foto akustiska straumēšana), tiek efektīvi attīrīta ne tikai zoba kanālu sistēma, bet arī citi inficētie zoba audi.

Er: YAG lāzera modifikācija ar triecienviļņu pastiprinātas fotoakustiskās straumēšanas jaunāko tehnoloģiju (SWEEPS® Shock Wave Enhanced Emission Photo-acoustic Streaming) vēl vairāk uzlabo zobu kanālu skalošanas un dezinficēšanas efektivitāti.
Izmantojot sinhronizētus, īpaši īsus viļņus (impulsus), tiek sasniegts paātrināts lāzera ierosinātu burbuļu sabrukums, kas noved pie pastiprinātas triecienviļņu emisijas pat šaurākajos sakņu kanālos.

Periodonta (smaganu) operācijas laikā, lāzers novirza nelielu daudzumu enerģijas – apmēram trīs matu biezumā – starp smaganu un zobu. Lāzers noņem slimos audus, novēršot infekciju. Tas viss tiek darīts, neveicot nekāda veida griezumus.

Atšķirībā no tradicionālās smaganu operācijas, kur smaganu asiņošana ir normāls process, lāzera smaganu operācijas laikā asiņošana ir neliela vai nav vispār. Papildu lāzera ieguvums ir spēja hermetizēt nervu galus. Viss process rada vien nelielu diskomfortu, padarot vietējo anestēziju un, iespējams, pat sedācijas nevajadzīgu.

Lāzera smaganu operācijas vienkāršība nozīmē ātrāku atveseļošanos. Tradicionālajai mutes dobuma ķirurģijai nepieciešams 2 līdz 4 nedēļu ilgs atveseļošanās laiks. Izmantojot LPT procedūru, daudzi cilvēki dienas laikā atgriežas darbā.

Hiperplastisko audu samazināšana – pacientiem, kuri valkā zobu breketes vai lieto noteiktas zāles, ir tendence uz smaganu audu palielināšanos.

Kur lāzers nevar palīdzēt?

Pagaidām lāzertehnoloģijas nevar izmantot atsevišķām procedūrām. Lāzeri nespēj pienācīgi izņemt sudraba krāsas zobu plombas, aizpildīt bojājumus starp zobiem. Šādām procedūrām mēs piesaistām klasiskās zobārstniecības tehnoloģijas.

Lāzeru procedūras pārsvarā ir komfortablas pacientiem, neizraisa sāpes, siltuma vai diskomforta sajūtu. Tikai atsevišķos gadījumos retiem pacientiem var būt nepieciešama anestēzija. Šādu nepieciešamību nosaka ārsts konsultācijas vai procedūras laikā.

Lāzeru zobārstniecība

Pakalpojums
Cena, EUR