image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Implantoloģija

Zobu implanti ir titāna vai keramikas skrūves, kas ķirurģiski ievietoti žokļa kaulā, kalpo kā pamats uz kuras balstīsies protezētais zobs. Tas ir pastāvīgs zobu aizstāšanas risinājums un pienācīgi rūpējoties par to, to nomainīt nevajadzēs. Pētījumi liecina, ka implantu ievietošanai ir sekmīgas ārstēšanas rezultāts no 95% līdz 98% gadījumos.

Zobu implants izskatās kā dabisks zobs, ļaujot košļāt un runāt tāpat kā pirms zoba zaudēšanas. Zobu implanti ir ne tikai līdzīgi dabiskajiem zobiem, bet iztrūkst raksturīgās dzīvo zobu problēmas kā kariess, nodilusi emalja u.c.

Zobu implanti ir izturīgāki nekā zobu protēzes un tilti, un tie ir izstrādāti, lai kalpotu visu mūžu. Tātad, pat ja sākotnējās izmaksas par zobu implantu iegādi šķiet dārgas, jūs varat maksāt mazāk naudas par zobu labošanu un protēžu maiņu.
Indikācijas -trūkstošu zobu aizvietošana

Zoba saknes aizvietošana izmantojot kaula implantu un zoba kroņa daļu ar dažādu materiālu kroni ir kļuvusi par rutīnas ārstēšanas metodi. Izvairoties no blakus zobu slīpēšanas ,tiek saudzēti zoba dzīvie audi, ievērojami palielinot to dzīvildzi. Ārstēšanas kopējās izmaksas ir atkarīgas no izvēlētā implanta*, tā ievietošanas procedūras **un izvēlētā kroņa***
*skat. Implantu veidi
**skat. Implantu ievietošanas procedūras
***skat. Kroņi.

Kontrindikācijas zobu implantu ievietošanai

  • Pacienti ar sistēmiskām slimībām, kas ietekmē saistaudus piem. cukura diabēts
  • Smēķēšana
  • Pacienti, kuru iespējas uzturēt teicamu mutes higiēnu, regulāri veikt profesionālo higiēnu un profilaktiskās apskates ir ierobežotas

Dentālo implantu izgatavošanas materiāli

1.Titāns un tā sakausējumi ir visbiežāk izmantotie implantu materiāli gan zobārstniecībā, gan medicīnā kopumā. To lielākā priekšrocība ir spēja savienoties ar kaula audiem veidojoties osteointegrācijai

Ko nozīmē apzīmējumi pacienta implantu pasē?

‘’cp Ti”-“komerciāli tīrs”titāns ;
‘’Ti-6 Al-4-titans ar 6%aluminija un 4%vanadija-biežāk izmantotais sakausējuma veids ,kas ir mehāniski ievērojami izturīgāks kā ‘’cp Ti’’
2.Hidroksiapatīts (HA) savienojumā ar titānu ir otrs izplatītākais materiāls implantu izgatavošanai ,kuram piemīt ar teicamas osteointegrācijas īpašības. Noteiktās klīniskās situācijās ar HA pārklātie implanti ir ārsta pirmā izvēle.

Osteointegrācija ir šķiedru ,audu ,šūnu, molekulu piestiprināšanās pie implanta. Tas ir biosaderīgu materiālu izvēles, saudzējošu ķirurģisku manipulāciju un optimāla dzīšanas procesa rezultāts, ko ietekmē pacienta žokļa kaula stāvoklis un košanas spēks.

Smaganu audu savienojums ar implantu

Bioloģisks smaganu audu savienojums ar implantu nodrošina mikroorganismu ‘’aizsargbarjeru”, kavējot to iekļūšanu implantu atbalstošajos audos. Līdzīgi kā zaudē zobus smaganu veselības dēļ, iespējams zaudēt implantu.
Implantu ievietošana
Lai veidotos osteointegrācija un smaganu audu savienojums ar implantu ir ļoti svarīgi nodrošināt minimāli invazīvu audu apstrādes procesu, kurā tie netiek pārkarsēti vai traumatizēti. Ja, tā notiek, ap implantu veidojas rētaudi, kas neiztur košanas slodzi.

Implantu ievietošana divos etapos

  1. Tiek izveidota atvere kaulā (1),kurā ievieto atbilstoša lieluma implanta skrūvi(2),to pārklājot ar mīkstajiem audiem(3), kas pasargās implanta saskari ar mutes dobumu, nodrošinot brūces sadzīšanu un osteointegrāciju. ilgst 4 mēnešu garumā.
  2. Otrajā etapā tiek noņemta gļotāda virs implanta un ievietota dzīšanas-smaganu formēšanas skrūve. Dzīšanas skrūve nodrošina atbilstošo smaganu audu veidošanos un formēšanos, kas būs nepieciešama, lai uzsāktu protezēšanas etapu

Implantu ievietošana vienā etapā

Tiek izveidota atvere kaulā (1),kurā ievieto atbilstoša lieluma implanta skrūvi (2),kuras virsdaļa atrodas virs smaganām. Mīkstie audi tiek pozicionēti un uzliktas šuves ap implantu. Tiek ievietota dzīšanas-formēšanas skrūve. Pēc sadzīšanas uzsāk protezēšanas etapu
Implantu ievietošana izmantojot lāzeru

Implanta ievietošanai izmantojot lāzeru, procedūra ir mazāk traumējoša gan kaulam ,gan smaganu audiem. Tas īpaši svarīgi osteointegrācijas nodrošināšanai ,kā arī mīksto audu ( smaganu) veiksmīgai sadzīšanai un infekcijas prevencijai.

Pacientiem, kuri ārstējas no hroniskām saslimšanām, lietojot noteiktus medikamentus piem. asins šķidrinošas zāles, lāzera izmantošana mazina gan medicīniskus riskus, gan atvieglo pēcoperācijas periodu.

Protezēšanas etaps

Noņemot dzīšanas skrūves un izmantojot gan rūpnieciski ,gan individuālus, laboratorijā izgatavotas protēžu elementus tiek izgatavota protēze t.sk. Kroņi-Metāla keramikas, zelta, porcelāna, cirkonija u.c.

Implantu aprūpe

Implantu aprūpe ir kritiski svarīga, lai saglabātu smaganu piesaisti protēzei un bioloģisko audu veselību /hermetizāciju

Pacientiem

Efektīvai aplikuma kontrolei un regulārām profilaktiskām pārbaudēm ir izšķiroši svarīga nozīme implanta veiksmes stāstam ilgtermiņā.
Mūsu higiēnisti informēs un apmācīs Jūs atbilstošāko mutes dobuma higiēnas līdzekļu izmantošanā mājās apstākļos.
Savukārt ,klīnikas higiēnisti izmantos īpašas metodes un instrumentus ,kas nebojā titāna ,HA pārklātās implantu virsmas ilgtermiņā

Vai zobu implanti ir labākā zobu aizstāšanas iespēja?

Ņemot vērā visu, zobu implanti ir ideāls ilgtermiņa risinājums. Zobu implanti var aizstāt vienu zobu, vairākus zobus vai visus zobus, un tos var izmantot, lai stabilizētu tiltu vai protēzes . Ja jums jāmaina visi zobi, lielisks risinājums ir zobu protēzes, uz kurām balstās implantāti. Tie nodrošina lielāku stabilitāti nekā tradicionālās protēzes, un maksā mazāk, nekā visu jūsu zobu aizstāšana ar kroņiem, uz kuriem balstās implanti.