image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Bērnu zobārstniecība

Līdz ar lāzeru tehnoloģiju ienākšanu zobārsta kabinetā var aizmirst par diskomfortu, sāpīgām injekcijām un urbja radīto nepatīkamo skaņu.

Lāzera izmantošanas iespējas bērnu zobārstniecībā ir plašas. To izmantojam gan profilaktiskām manipulācijām, sagatavojam zobu plombēšanai, gan komplicētu ķirurģisko manipulāciju veikšanai.

Silantu izmantošana bērniem ar paaugstinātu zobu kariesa risku

Silanti ir zobārstniecības materiāli, kurus izmanto, lai profilaktiski aizsargātu zobus no kariesa. Zobu anatomiskajās daļās, kas grūti tīrāmas, veidojas mikroorganismiem labvēlīgas ekoloģiskas nišas ,kas veicina zobu kariesa attīstību. Tās slēdzot ar silantiem, tiek novērsta vai mazināta kariesa veidošanās iespēja.

Pirmie pastāvīgie molāri parasti šķiļas pēc 6 gadu vecuma. Hermetizējot nepilnīgi mineralizētās zobu virsmas , tās tiek pasargātas no kariozie dobumiem nākotnē.Turpmāk, pusaudžu straujas augšanas spurta laikā šķiļas otrie molāri. Šie molāri ir tikpat neaizsargāti kā pirmie, un tipiskais pusaudzis pakļauj tos pārmērīgam cukura daudzumam. Jo ātrāk šīs košļājamās virsmas var hermetizēt, jo labāk.
Kaut arī zobu silanti parasti tiek lietoti agrīnā dzīves posmā, pieaugušie, kuriem ir augsts kariesa risks, var to mazināt veicot šo procedūru.

Lāzera izmantošana silantu uzklāšanas procedūrā, novērš gan inficētas zoba daļas pārklāšanu, to dezinficējot, gan uzlabo zoba cieto audu saķeri ar silantu ilgtermiņā.

Zobu kariesa ārstēšana bērniem

Zobu kariesa ārstēšanas metodes izvēlas zobārsts, novērtējot gan bērna individuālos kariesa riska faktorus, gan iepriekšējo ārstēšanas pieredzi.

Klasiskā kariesa ārstēšanas metode ietver inficēto zoba audu izņemšanu ar rotējošiem instrumentiem (urbjiem) un dobuma slēgšanu ar atbilstošu plombējamo materiālu. Lai veiktu šīs manipulācijas, nereti nepieciešama vietēja atsāpināšana vai smagos slimības gadījumos , bērna sedācija atbilstošas klīnikas apstākļos.

Lāzera izmantošana kariesa ārstēšanā aizstāj rotējošo instrumentu (urbju) lietošanu . Optimālos ārstēšanas apstākļos vietējā atsāpināšana-injekcija nav nepieciešama. Lāzera iedarbības rezultātā tiek izņemti vien inficētie zoba audi, saglabājot neskartus veselos zoba audus. Parasti, zoba ārstēšanas process norit daudz ātrāk, tiek novērsts gan anestēzijas radītais diskomforts un iespējamās komplikācijas mutes gļotādā, gan zoba pēc- ārstēšanas jūtīgums.

Nelielu un vidēji lielu bojājumu gadījumos, piena zoba forma un funkcija tiek atjaunota izmantojot klīniskai situācijai atbilstošus materiālus (t.sk. dažādās krāsās).

Zoba cieto audu-emaljas un dentīna, apstrāde ar lāzeru, ievērojami uzlabo to saķeri ar plombējamo materiālu, kas ir loti svarīgi, lai neveidotos atkārtota inficēšanās un kariesa izraisītās komplikācijas.

Kariesa komplikāciju ārstēšana

Infekcijai izplatoties bieži jāpieņem lēmums veikt daļēju, inficētās piena zoba pulpas izņemšanu jeb pulpotomiju .
Klasiskā pulpotomijas metode nozīmē daļēju zoba pulpas ķirurģisku izņemšanu un medikamentu (asiņošanas apturēšanai, iekaisuma mazināšanai) zobā ievietošanu.

Izmantojot lāzeru tiek apstrādāti piena zoba pulpas audi tos mehāniski neaizskarot. Likvidējot iekaisumu un asiņošanu, tiek nodrošināta iespēju atjaunot zobu viena apmeklējuma laikā.

Pēc daļējas vai pilnīgas pulpas izņemšanas ,zoba atjaunošanai tiek rekomendēta piena zobu kroņu izmantošana.

Sānu zobu funkcionālai atjaunošanai tiek izmantoti rūpnieciski izgatavoti metāla kroņi piena zobiem, kas paredzēti kalpošanai līdz patstāvīgā zoba šķilšanās brīdim. Metāla kroņiem piemīt piena zobam atbilstoša anatomiska forma.

Priekšzobu estētiskai atjaunošanai tiek izmantoti rūpnieciski izgatavoti cirkonija kroņi piena zobiem.

Arī sagatavojot zobus kroņu uzlikšanai tiek izmantots lāzers.

Ne vien tehnoloģijas, bet arī attieksme

Inovatīvas lāzertehnoloģijas palīdz mums nodrošināt bērniem draudzīgu zobārstniecību. Tomēr svarīgākais ir komunikācija, tāpēc ārstēšanas procedūras mazajiem pacientiem mūsu klīnikā nodrošina ārsti, kas specializējas darbā ar bērniem. Mēs parupēsimies par to, lai jauno pacientu vizīte klīnikā būtu maksimāli komfortabla un rezultatīva!