image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Kariesa ārstēšana ar lāzeru

Kariesa ārstēšana ar lāzeru jau ir mūsdienu zobārstniecības tagadne! Ar jaunākās paaudzes lāzera sistēmu palīdzību kariesa ārstēšana kļūst daudz komfortablāka, efektīvāka un drošāka.

Kariesa noņemšana ar lāzeru ir neinvazīva ārstēšanas metode. Tā izslēdz instrumenta iekļūšanu zobā, darbojoties bez kontakta – izmantojot gaismas staru. Turklāt lāzers ir spēcīgs rīks, kas pilnībā noņem kariesu, efektīvāk nekā ar urbjmašīnu, novērš tā atkārtošanos, uzlabo plombu kalpošanas laiku.

Klīnikas ERA ESTHETIC DENTAL ārsti kariesa ārstēšanai izmanto visefektīvākās zobārstniecības lāzersistēmas, apvienojot erbija un neodīma lāzerus, lai iegūtu vislabāko terapeitisko rezultātu.

Lāzers zobārstniecībā

Lāzertehnoloģijas zobārstniecībā tiek izmantotas vairāk nekā 25 gadus. Zinātniskie sasniegumi pēdējās desmitgades laikā ir radījuši jaudīgas lāzera sistēmas, kas spēj nodrošināt procedūras visās zobārstniecības jomās.

Klīniskie pētījumi un starptautiskā medicīnas prakse ir pierādījuši, ka lāzeri ir ne tikai daudz ērtāki, bet arī efektīvāk ārstē ne tikai mīkstos, bet arī cietos audus.

Kā darbojas lāzers kariesa ārstēšanas procedūrā?

Kariesa noņemšanas procedūra tiek veikta, ārstam izmantojot lāzera ierīces galu, kas bez kontakta iedarbojas uz zobu. Kariesa noņemšana notiek ne ar mehānisku urbšanu, bet ar gaismas viļņa palīdzību, kas darbojas selektīvi un smalki, iztvaicējot tikai bojātos zobu audus. Tas neietekmē veselīgas zoba vietas.

Kariesa lāzerterapijas laikā nav vibrācijas, lielākā daļa pacientu nejūt zoba sasilšanu un sāpes, un tiem nav nepieciešama anestēzija.

Lāzera priekšrocības kariesa ārstēšanā

Ne katrs lāzers ir piemērots cieto audu (zobu) ārstēšanai, bet tikai jaunākās paaudzes erbija lāzeri. Ar šādām lāzersistēmām strādā klīnikas ERA ESTHETIC DENTAL ārsti. Šie lāzeri sniedz daudz priekšrocību salīdzinājumā ar parasto urbi.

  • Ārstējot kariesu ar erbija lāzeru, nav vibrācijas un zoba sasilšanas. Lāzerprocedūras ir nesāpīgas un lielākoties neprasa anestēziju.
  • Lāzers neietekmē veselīgus zobu audus, jo darbojas tikai uz bojātiem audiem. Tāpēc lāzera iedarbība ir saudzīgāka par urbjmašīnu.
  • Lāzera gaismas vilnis nepātraukti iznīcina baktērijas visas procedūras laikā, rezultātā padarot mutes dobumu sterilu. Tas ievērojami samazina kariesa atkārtošanās risku.
  • Bezkontakta lāzera ārstēšana un gaismas viļņa baktericīda iedarbība novērš elpošanas ceļu infekciju izplatīšanās risku zobu urbšanas rezultātā.
  • Lāzera apstrāde palielina plombas un zoba saķeri (⁓35 reizes, salīdzinājumā ar urbjmašīnu), kas pagarina plombas darbības laiku.
  • Ārstējot kariesu ar lāzeru, uz plombas virsmas nepaliek mikroplaisājumi, kas raksturīgi ārstēšanai ar urbi. Tas arī palielina plombas ilgmūžību.

 

Kariesa lāzera ārstēšana ir bezkontakta, nesāpīga, uzlabo ārstēšanas kvalitāti un neprasa anestēziju.

Aizsardzībā no infekcijām kariesa ārstēšanā ar lāzeru

Pandēmijas laikā īpaši vērtīga lāzera īpašība ir tā infekciozā drošība. Lāzera baktericīdā iedarbība un tā bezkontakta darbība ievērojami uzlabo aizsardzību pret elpceļu infekcijas slimību izplatīšanos.