image/svg+xml
Pieteikties

Atvērta pirmā lāzera zobārstniecības klīnika Baltijas valstīs

2020. gada 7. oktobrī Rīgā, Jeruzalemes ielā 2/4, Rīgā, notika oficiālās inovatīvās lāzera zobārstniecības klīnikas Era Esthetic Dental atklāšana.

Pirmo reizi Baltijā kļuva pieejama mutes dobuma slimību ārstēšanas tehnoloģija, izmantojot jaunās paaudzes lāzeru – tagad pacienti var ne tikai nesāpīgi (un tāpēc bez anestēzijas) ārstēt dažādas zobu slimības, ieskaitot tik nopietnu slimību kā periodontīts, bet arī izbaudīt maigas zobu balināšanas priekšrocības, līdz 6 toņiem tikai vienā piegājienā. Ir arī svarīgi, lai Covid-19 koronavīrusa pandēmijas laikā lāzera zobārstniecība būtu daudz drošāka, jo tā izvairās no rotējošu instrumentu izmantošanas, kas tiek uzskatīti par galveno elpceļu infekciju pārnešanas riska faktoru.
Er:YAG un Nd:YAG lāzeru apvienojumu, kas kombinēt dažādus viļņu garumus, Baltijā kopumā un it īpaši Latvijā burtiski var saukt par jaunu ēru zobārstniecībā.

Tagad pacientus var ārstēt bez sāpēm vai minimālo diskomfortu, un nav nepieciešama vietējā anestēzija. “Tas attiecas ne tikai uz parasto kariesu, bet arī uz nopietnu un sāpīgu slimību ārstēšanu, kur rodas iekaisums, kas noved pie zobu zaudēšanas,” saka Dr. Med. Ieva Henkuzena, Era Esthetic Dental galvenā ārste.

Klasiskajām metodēm smagu periodontīta gadījumu ārstēšanai nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Tā rezultātā ir nepieciešams ilgs atveseļošanās periods – no 2 līdz 8 nedēļām slimības atvaļinājuma. “Tomēr jaunākais lāzera veids no tā izvairās,” skaidro galvenais ārsts. “Tā izmantošana mutes dobuma slimību, tostarp periodontīta, ārstēšanā ir pilnībā mainījusi tradicionālo pieeju, ievērojami samazinot pacienta sāpes un diskomfortu pēcoperācijas periodā, kā arī samazinot atkārtotas inficēšanās risku.”

Vismodernākie zobārstniecībā izmantotie lāzeri ir paredzēti, lai periodontīta ārstēšanas protokolā atrisinātu specifiskas klīniskas problēmas. Lai cīnītos ar tik izplatītu slimību kā periodontīts, gadiem ilgi tiek izmantota tā dēvētā sviras metode. Tagad, pateicoties jauno tehnoloģiju priekšrocībām, tiek izmantota lāzera sviras procedūra: pēc iekaisušo, inficēto audu ārstēšanas un iekaisuma cēloņa novēršanas lāzers vienlaikus “aizver audus”. Neveidojas atvērtas brūces, kuras, lai tās veiksmīgi sadzītu, klasiski bija jāaizver ar šuvēm. Ja nav iegriezumu, kas veikts ar parastiem instrumentiem, kas atdala smaganu audus no žokļa, šo procedūru var uzskatīt par minimāli invazīvu.

Šī tehnoloģija ir īpaši piemērota pacientiem ar medicīnisku risku, jo tā ir droša un neizraisa lokālas vai sistēmiskas blakusparādības, piemēram, pacientiem ar cukura diabētu, jo pats lāzers ir baktericīds un izraisa minimālu asiņošanu. Tas ir paredzēts arī pacientiem ar nieru mazspēju, jo tas ir baktericīds un nesāpīgs, kas nozīmē, ka pēcoperācijas periodā nav nepieciešams lietot medikamentus; bērni un cilvēki vecumā, kas cieš no daudzām citām sistēmiskām slimībām, piemēram, diabēts, hipertensija, un citi pacienti, kuri vēlas izvairīties no injekciju un šuvju lietošanas.

Pētījumi ir parādījuši, ka lāzerterapija ir parādījusi ilgstošu pozitīvu efektu gan periodontīta ārstēšanā, gan zobu kariesa un daudzu citu slimību ārstēšanā.

Lāzers ir pierādījis sevi arī estētiskajā zobārstniecībā, ļaujot tikai stundas laikā maigi izbalināt zobus līdz 6 toņiem: “Šī balināšanas metode ir ideāli piemērota tiem, kuri jau sen vēlas smaidīt Holivuda stilā”, bet baidījās sabojāt emalju. Apkopojot, man jāsaka, ka Era Esthetic Dental zobārstniecības klīnikā izmantotais jaunās paaudzes lāzers ir patiesi revolucionārs jauninājums zobārstniecībā, jo tas ļauj ārstēšanu un estētiskās procedūras veikt nesāpīgi, daudz mazāk invazīvi un daudz ātrāk, nekā ļauj tradicionālās metodes, un šo procedūru rezultāti tiek saglabāti uz ilgāku laiku. Turklāt ļoti svarīgs ir aspekts, ka lāzers ļauj neizmantot rotējošas ierīces, kas nozīmē, ka ievērojami samazinās risks inficēties ar elpceļu slimībām, ieskaitot koronavīrusu Covid-19, ”piebilst klīnikas galvenā ārste.