image/svg+xml
Pieteikties
Izvēlieties pakalpojumu

Zobu protezēšana

Zobu protezēšana

Pakalpojums
Cena, EUR

Zobu trūkums izraisa ar zobiem saistītu problēmu pārpilnību. Sprauga starp zobiem rada ne tikai estētiskas problēmas, bet apgrūtina arī ēšanu un runāšanu. Košanas spēka, slodzes maiņa izraisa citu zobu pozīcijas maiņu. Zobu trūkums izraisa žokļa kaula pakāpenisku sarukšanu – zudumu, žokļa locītavas funkcijas pasliktināšanos un priekšlaicīgu novecošanos.

Pastāv vairāki zobu atjaunošanas veidi, kad izgatavojot protēzi, zobārsts sadarbojas ar zobu tehnisko laboratoriju.

Zobu kroņi tiek izmantoti,lai saglabātu zoba iekšējo struktūru un sakni, pagarinot tā kalpošanas laiku. Klīnikā, kronim sagatavoto zoba daļu, pārklāj ar porcelāna vai metāla kroni.

Viena zoba kroņa indikācijas:

  • esošā restaurācija >par atlikušajiem zoba cietajiem audiem
  • zobam veikta saknes kanāla ārstēšana
  • lūzums zoba kroņa daļā
  • zobu implantu virsdaļa
  • zobu tiltu sastāvdaļa

Zobu kroņi ir viens no efektīvākajiem zobārstniecības risinājumiem, lai atjaunotu zoba formu, stiprību un/vai uzlabotu zobu kosmētisko izskatu.

Zobu kroņu procedūra

Zobu sagatavošana zobu kronim parasti ietver divus apmeklējumus. Pirmās vizītes laikā zobārsts apstrādā zoba audus,ņem zobu nospiedumu un uzliek pagaidu kroni. Otrajā vizītē zobārsts noņem pagaidu kroni, pārbauda pastāvīgā kroņa piemērotību un krāsu, pēc tam cementējot to vietā.

Zobu kroņi tiek izgatavoti no dažādiem zobārstniecības materiāliem:

  • metāls (zelts, niķelis vai hroms)
  • metāla karkass pārklāts ar porcelānu
  • keramika
  • kompozīts

Zobu tilts ir savienoti zobu kroņi, ko izmanto, lai aizstātu vienu vai vairākus trūkstošos zobus. Zobārsts cementē laboratorijā izgatavotos zobu kroņus uz tilta atbalsta zobiem, vienlaikus tiek likvidēta sprauga, ko rada trūkstošais(ie) zobs(i). Zobu tilts aizpilda vietu starp zobiem, noenkurojoties pie blakus esošajiem zobiem, tādējādi nodrošinot vietas integritāti un neļaujot tuvumā esošajiem zobiem kustēties. Pēc zobu zaudēšanas ir svarīgi stabilizēt atlikušos zobus, jo nobīdi zobi rada jaunas plaisas zobu aplikumā, kas var izraisīt zobu samazinājumu.

Pastāv trīs galvenie zobu tiltu veidi:

  • Tradicionālais tilts – tas ir visizplatītākais tilta veids, un tas ir izgatavots no porcelāna vai metāla, kas pārklāts ar porcelānu.
  • Konsoles tilts – konsoles tilts atbalsta rezerves zobu tikai no vienas puses. To visbiežāk izmanto, ja atbalsta zobi atrodas tikai trūkstošā zoba vienā pusē vai mutes vietās, kuras ir mazāk pakļautas košanas slodzei.
  • Merilendas tilts – pazīstams arī kā tilts, kas savienots ar kompozīta materiālu šo tipu parasti izmanto tikai priekšzobu rajonā, kur košanas spēks nav tik spēcīgs.

Tilts var kalpot vairāk nekā 10 gadus, it īpaši, ievērojot labu mutes dobuma higiēnu. Tilta dzīvildzei nepieciešami veseli apkārtējie zobi un smaganas. Lai saglabātu zobus veselus, divas reizes dienā tīriet izmantojot īpašus, protēzēm paredzētus diegus un birstītes. Divreiz gadā ieteicams regulāri apmeklēt zobārstu un veikt profesionālo zobu tīrīšanu.

Zobu implanti

Zobu implants tiek ķirurģiski ievietots žoklī. Pēc zobu implanta sadzīšanas,tam pievieno zoba kroni vai tiltu, kas nodrošina pastāvīgu, stabilu risinājumu trūkstošajiem zobiem. Zobu implanti tiek izmantoti arī izņemamo protēžu fiksācijai vietā

Lai gan implantācija zobārstniecībā ir populāra trūkstošā zobu aizstāšanas iespēja, taču tā nav vienīgā iespēja. Izņemamās protēzes, iespējams, ir ātrākais veids, kā nomainīt trūkstošos zobus. Dažiem zobārstiem ir laboratorijas uz vietas, kur vajadzības gadījumā varat saņemt ārkārtas protēžu remontu un pat vienas dienas protēzes.

Zobu protēzes ērti atrodas uz smaganu līnijas kā aizstājēju trūkstošajiem zobiem. Daži zobu protēžu nēsātāji zobu protēzes noņem tikai naktī, savukārt citi protēzes valkā tikai tad, kad jūt, ka tas ir nepieciešams. Noņemamās protēzes ir paredzētas ērtai nēsāšanai un noņemšanai, taču tas nav nekas neparasts, ja protēzes izslīd no vietas. Kad tas notiek, pārtika var saķerties starp jūsu zobu protēzēm un dabiskajiem zobiem vai smaganām un izraisīt sāpes un kairinājumu.

Izņemamās protēzes -zobārsti piedāvā divu veidu protēzes atkarībā no pacienta klīniskās situācijas.Izņemama daļēja zobu protēze aizpilda vienu vai vairākus trūkstošus zobus.

Totālās zobu protēzes tiek izgatavotas, ja visi zobi ir zaudēti.

*Sākotnēji dentālos implantus, galvenokārt, izmantoja pacientiem ar samazinātu alveolārā (zobus atbalstošā kaula daļa) kaula apjomu. Zaudējot zobus, alveolārais kauls netiek noslogots un saraujas. Tā kā alveolārais kauls samazinās vai atrofējas, kaula valnis, kas atbalsta protēzi saraujas. To sauc par atrofisku, bezzobu žokli. Dentālie implanti ievērojami uzlabojuši šī stāvokļa ārstēšanas iespējas. Līdz ar osteointergrēto implantu attīstību ,tos bieži izmanto kā svarīgu ārstēšanas plāna elementu bezzobu žokļu protezēšanas pacientiem

Zobu venīri ir plānas zobu formas porcelāna plāksnītes, kas tiek piestiprinātas pie esošajiem zobiem, lai sasniegtu dažādus, kosmētiskus mērķus:

  • iegūtu vēlamo zobu nokrāsu
  • nedaudz mainītu zoba pozīciju
  • slēgtu spraugas starp zobiem
  • mainītu zobu formu
  • nosegtu zoba plaisas, struktūras defektus

Zobārsts venīrus var pielāgot dabiskajai vai vēlamajai zobu krāsai, lai iegūtu vienmērīgu, autentisku izskatu. Porcelāna venīri ir ļoti izturīgi pret traipiem un tie var stiprināt dabiskos zobus.

Dabiska izskata venīri var būt ātrākais veids kā iegūt brīnišķīgu smaidu!

Zobu venīru procedūra

Dažiem venīru veidiem nav nepieciešama īpaša zobu sagatavošana un anestēzija ir neliela vai nav nepieciešama. Citi ir izgatavoti no īpaša veida keramikas un, tad nepieciešama katra zoba virsmas plānas kārtas noņemšanu, lai nodrošinātu vietu venīram. Venīriem sagatavotie zobi tiek nosegti ar pagaidu plāksnītēm,līdz zobu tehniskajā laboratorijā tiks izgatavoti pastāvīgie venīri.

Otrā apmeklējuma laikā pastāvīgos venīrus cementē.

Rūpīgi un pareizi kopjot, porcelāna venīri var kalpot no 10 līdz 15 gadiem.

Neizņemamo protēžu izgatavošanai izmantojamie materiāli

Metāls/keramika

Klasiskie metāla/keramikas (MK) kroņi apliecinājuši veiksmīgu klīnisko pieredzi daudz desmitu gadu garumā. Neskaitāmie klīniskie pētījumi apstiprina to izturību un prognozējamību arī daudzvienību tiltos. MK kroņi kalpo arī kā precīzs atbalsta elements izņemamajās protēzēs, ko pagaidām nav iespējams panākt ar cirkonija un litija dioksīda kroņiem .

Cirkonijs

Cirkonija izmantošana zobārstniecībā piedāvā ārstiem un pacientiem arvien vairāk priekšrocību. Tas ir loti izturīgs un biosaderīgs materiāls, kas neizraisa pacientiem alerģiju ,smaganu atkāpšanos un pārkrāsošanos. Materiāla fizikālās un estētiskās īpašības nodrošina gan labu kroņu kosmētisko rezultātu, gan augstu precizitāti un izturību. Pacienti un ārsti novērtē samazināto nepieciešamību slīpēt zoba audus. Mūsdienīgi cirkonija kroņi spēj maskēt gan esošo zobu defektus, uz implantiem balstītus protēžu elementus, gan metāla tapas.

IPS e. max

IPS e. max ZirPress ir litija disilikāta un cirkonija dioksīda kombinācija, kur litija disilikāts tiek pievienots cirkonija dioksīdam, lai uzlabotu materiāla estētiskās īpašības. Pat 1 mm plāniem E max kroņiem piemīt 500 MPa lieces izturība. Ļoti estētisks, arvien populārāks un salīdzinoši dārgāks materiāls.

*Nav piemērots ļoti tumšiem zobiem – tā kā Emax ir caurspīdīgāks nekā cirkonijs, tie izskatās dabiskāki nekā cirkonijs. Tomēr, ja dabīgais zobs ir īpaši jānosedz , cirkonijs ir vairāk piemērots.
* Piemērots tikai īsiem tiltiem

IPS Empress®

IPS Empress ir pasaulē populārs zobu protēžu izgatavošanas materiāls ar 30.gadu klīnisko pieredzi, ko izmanto zobu kroņu, inleju, onleju un venīru izgatavošanai. IPS Empress mērķis ir uzlabot estētiku, vienlaikus nodrošinot izturīgas, ilgstošas restaurācijas. IPS Empress nesatur metālu un ir izgatavots no keramikas stikla. IPS Empress® inlejas ,onlejas izmanto, lai aizstātu liela apjoma vitāla zoba atjaunošanu, saudzējot zoba audus,salīdzinot ar kroņa izgatavošanu.Klīniskie pētījumi liecina ,ka IPS Empress® protēzes var kalpot vairāk nekā 15 gadus,ja tās tiek atbilstoši koptas.

Zobu protezēšana

Pakalpojums
Cena, EUR